2_tedmar1.png

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając odzież dla pracowników?

źródło artykułu: tedmarpoland.blogspot.com
 
Od 25 lat projektujemy i wykonujemy profesjonalne, eleganckie, wygodne ubiory i dodatki dla pracowników. Nasze produkty znajdują uznanie wśród personelu hoteli, restauracji, piekarni, cukierni, klinik medycznych i salonów piękności. Mając tak bogate doświadczenie, służymy radą i wsparciem wszystkim, którzy poszukują odzieży dla pracowników - mówi Lucyna Pilewicz, dyrektor operacyjny firmy Tedmar.
Wydawałoby się, że to takie proste - ubranie do pracy. Jednak, kiedy spojrzymy na szeroką ofertę produktów dostępnych na rynku oraz różnorodność miejsc pracy i stanowisk, sprawa się komplikuje.
 

Od czego zacząć?

Ubranie do pracy powinno być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale także dopasowane w do miejsca pracy. Wyobraź sobie elegancką restaurację, w której kelnerzy chodzą w koszulkach polo, wytartych przykrótkich dżinsach i kolorowych zapaskach, a w barze w stylu amerykańskim, gdzie serwuje się frytki i hamburgery, na telebimach lecą mecze rugby, obsługa jest ubrana w eleganckie marynarki, koszule i krawaty czy muszki. Inna scenka - otwarta kuchnia, a w niej kucharze ubrani “od Sasa do Lasa”, albo w kaszubskiej karczmie obsługuje nas dziewczyna ubrana w kimono... Ani pracownicy, ani goście nie czuliby się komfortowo w takich miejscach.
 
odziez_1_srednie.png
 

Zatem zaczynamy od określenia charakteru miejsca i wizerunku, który chcemy stworzyć.

Eleganckie miejsce aż się prosi o elegancką obsługę sali, ale należy myśleć nie tylko o kelnerach. Jeśli goście będą zachwyceni kuchnią i zechcą poznać kucharza, który dla nich gotował? Pamiętajcie, że teraz kucharz to postać publiczna.
Tam, gdzie panuje swobodna atmosfera, wybieramy dla obsługi stój mniej formalny. Świetnie sprawdzą się bluzki/koszule i zapaski dopasowane w kolorze i stylu do wystroju wnętrza. W restauracji sushi chyba wszyscy lubią orientalny klimat. Nic tak dobrze nie pasuje do kuchni dalekowschodniej, jak kimono, a tam, gdzie króluje sportowy styl, nie bójmy się koszulek polo, koszul w kratkę, dżinsów albo dżinsowych zapasek.
 
Pracownicy kuchni teoretycznie mają mało kontaktu z klientem, ale jak wiecie, to się zmienia. Zadbajmy o to, by zarówno szef kuchni, jak i cała załoga była ubrana w odpowiednie ubrania - bluza kucharska, zapaska, spodnie, czapka kucharska lub bandana i wygodne obuwie, to podstawa. Oczywiście w większości kuchni króluje kolor biały, ale to się zmienia. Moda wkracza do kuchni!

Modnie w pracy? Dlaczego nie :)

Moda obejmuje każdą dziedzinę życia. Pracodawcy, przed którymi stoi zadanie ubrania personelu restauracji, kawiarni, hotelu, SPA, piekarni, sklepu, kliniki medycznej, itd. wiedzą, że kiedy pracownicy będą wyglądać modnie, to ich firma będzie sprawiać wrażenie nowoczesnej, mówiąc kolokwialnie - będzie na czasie.
 
Profesjonalne ubrania do pracy muszą być skonstruowane zgodnie z wymaganiami danego zawodu, co wcale nie znaczy, że mają być dalekie od obowiązującej mody.
 
 tedmar3_srednie.png

Podsumowując...

Zanim zamówisz ubrania dla swoich pracowników, sprawdź:
  • czy będą pasowały do wnętrza Twojego lokalu,
  • czy będą adekwatne do liczby gwiazdek, które posiada Twój lokal,
  • czy będą zgodne z renomą, jaką cieszy się albo chcesz, żeby cieszył się Twój lokal,
  • czy będą spójne z charakterem Twojej działalności?
Weź także pod uwagę porę dnia. Dlaczego? Bo jeśli wydajesz tylko śniadania, to nie ubierzesz załogi mega formalnie ;) No chyba, że serwujesz eleganckie śniadania w pięciogwiazdkowym hotelu, to kelnerka w muszce będzie jak najbardziej na miejscu.