A może…?

Nowy rok to dla wielu osób czas postanowień i chęć do zmian. Z perspektywy restauratora to dobry moment na to, by w swoim biznesie spojrzeć na wiele spraw na nowo i zrobić coś inaczej, niż dotychczas.

Postaw na poprawnie przygotowane menu do dostaw!

Nie da się nie zauważyć silnego trendu, który na świecie jest póki co bardziej widoczny, niż w Polsce, ale i u nas intensywnie się rozwija – chodzi o dostarczanie jedzenia z restauracji do biura i domu.

Kelner – aktywne i ważne narzędzie sprzedaży w restauracji

Choć dla wielu z Was poprawny marketing restauracji zaczyna się na stworzeniu strony www a kończy na wrzuceniu wpisu na Facebooka, narzędzi do Waszej dyspozycji jest dużo więcej. Gdybyśmy dziś postanowili pominąć dyskusję o promocji restauracji w sieci, a zwrócili uwagę na niesamowicie ważny element organizmu restauracyjnego jakim jest kelner – zrozumielibyście, dlaczego tak istotna jest inwestycja w osoby, które zatrudniacie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Szef kuchni to nto mistrz w swoim fachu, czasem prawdziwy artysta. Po co artyście dietetyk? odpowiada Magdalena Wieczorek  - dietetyk funkcjonalny, dietetyk sportowy, członek francuskiego Stowarzyszenia  MediPrevent, członek Platformy Alameda

"Gościoodporność" zaletą wyposażenia restauracji

Nie ma lokalu bez gości, klientów, koneserów... Tworzą go ludzie, którzy wchodzą pierwszy raz, potem kolejny, na lunch, kolację lub inny posiłek, sami lub parami, z rodzinami lub przyjaciółmi, biznesowo lub prywatnie. 

Prawdy i mity na temat glutenu

Piekarzu, czy wiesz, że…..GLUTEN to po prostu białko roślinne? Często osoby wykluczające produkty glutenowe z diety nie mają takiej wiedzy. Dla nich gluten to nazwa czegoś bliżej nieokreślonego. Czegoś złego.Ostatnie lata różnorodnych trendów żywieniowych namieszały ludziom w świadomości. Raz mówiono, że trzeba jeść dużo mięsa i to najlepiej tłustego, potem znowu, że absolutnie tylko chude mięso. Przewracano piramidę żywieniową do góry nogami, wykluczyć węglowodany, bo tuczą… no i ostatnio los padł na gluten. Wyrzucić z diety, zatruwa organizm, niszczy układ pokarmowy (i nie tylko!!!). Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Gdzie leży prawda? Prawda jak zwykle leży w zdrowym rozsądku. Dieta powinna być urozmaicona i oczywiście świadomie dostosowana do zapotrzebowania organizmu.

Komunikacji internetowa w zmywaniu przemysłowym

Nastały czasy, w których rolę budzika przejmuje zaprogramowany na konkretną godzinę ekspres do kawy budzący nas ulubionym aromatem, o urodzinach znajomych przypominają nam social media, a samochód w ciasnej uliczce zaparkuje bez naszej ingerencji.

Czy to jeszcze pewność siebie, czy już zarozumiałość? 21 przykazań dobrego szefa kuchni

Często podczas rozmów z szefami kuchni, podkreślam, jak ważna jest ich pewność siebie. Cieszy mnie, gdy opowiadają o swoich osiągnięciach, planach dotyczących udziału w konkursach, spotkaniach z innymi szefami kuchni oraz nowościach wprowadzanych do menu. Dobry szef kuchni to kucharz, który jest pewien tego, co robi.

SKUTECZNOŚĆ I NOWA JAKOŚĆ W GASTRONOMII – KLUCZOWE CZYNNIKI SUKCESU

Spójna strategia marketingowa, zmiany w prawie pracy i RODO, skuteczny manager, nowa jakość w serwisie, trendy w polskiej i światowej gastronomii oraz niezwykle ważny temat oswajania finansów i kontrola budżetu.

Tomasz Obracaj: Kawa w restauracji - ziarna czy kapsułki?

Pierwszy raz spotkałem się z kawą z kapsułki w 1983 roku podczas wizyty w fabryce Lavazza w Turynie, gdzie ówczesny właściciel Pan Emilio Lavazza z dumą przedstawił mi jego wizje przyszłości konsumpcji kawy w domach jako alternatywa dla Bialetti moki.

Tomek Habdas: Dlaczego warto zainwestować więcej czasu w mądrą rekrutację?

W trakcie przeprowadzania rekrutacji natrafimy na koszty, które od razu można zwymiarować jak i na te, które znacznie trudniej oszacować i nie są aż tak oczywiste.Tracimy głównie czas, czyli jedno z najcenniejszych dóbr jakie jest nam dane. Tracimy je przez nieodpowiednie podejście młodych ludzi do pracy ale niestety, również na własne życzenie.

Kuchnia od kuchni - czyli jak dobrze się urządzić

Zaplecze kuchenne to centrum dowodzenia lokalu gastronomicznego. Współczesna restauracja to nie tylko dobry kucharz, ale i profesjonalny sprzęt z innowacyjnymi funkcjonalnościami. Robert Sowa oraz Jerzy Pasikowski, mistrzowie sztuki kulinarnej, zdradzili jak stworzyć wygodną kuchnię, która ułatwi przygotowanie wyjątkowych potraw.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając odzież dla pracowników?

Wydawałoby się, że to takie proste - ubranie do pracy. Jednak, kiedy spojrzymy na szeroką ofertę produktów dostępnych na rynku oraz różnorodność miejsc pracy i stanowisk, sprawa się komplikuje.