katalog produktów

Zakłady Tłuszczowe "Bielmar" Sp. z o.o.

ul. Sempołowskiej, 63, 43-300, Bielsko-Biała
T. +48 33 81 98 319, FAX. +48 33 81 98 366
wyślij wiadomość
NIP: 547-016-88-57
REGON: 070487588
KRS: 0000049583, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej
Kapitał Zakładowy: 4.661.000,00 PLN
Bank BGŻ S.A. o/Bielsko-Biała
77 2030 0045 1110 0000 0067 0250


Zakłady Tłuszczowe "Bielmar" Spółka z o.o. to polskie przedsiębiorstwo prywatne, którego właścicielami są: pracownicy, dostawcy rzepaku, dystrybutorzy produktów spółki, emeryci i spadkobiercy.
Podstawową działalnością firmy jest przerób nasion oleistych (rzepaku) i produkcja margaryn i tłuszczów roślinnych oraz oleju.

Siedziba Zakładów Tłuszczowych "Bielmar" mieści się w Bielsku-Białej na południu Polski, u podnóża Beskidów. Tutaj, znajdują się magazyny nasion rzepaku, nowoczesna tłocznia oleju i margarynownia oraz baza logistyczna.

Produkujemy różne margaryny, do różnych zastosowań.
Znajdziesz wśród nich między innymi tak znane marki, jak Śniadaniowa oraz Palma z charakterystycznym Murzynkiem na opakowaniu.
Produkujemy także oleje, a wśród nich czysty olej rzepakowy - Olej Beskidzki.

Jak produkujemy
Podobnie jak inne zakłady tłuszczowe, tłoczymy olej z nasion rzepaku.
Surowy olej rzepakowy z własnej tłoczni oraz kupione oleje: palmowy i słonecznikowy oczyszczamy w procesie rafinacji. Kupujemy również gotowy tłuszcz przeestryfikowany. Uzyskane w wyżej wspomniany sposób oleje i tłuszcze roślinne komponujemy produkując z nich margaryny.

Jest jednak coś, co nas wyróżnia.
Naturalne mleko. Staramy się aby nasze margaryny były smaczne, a potrawy na nich przyrządzane miały przyjemny aromat. Dlatego, w odróżnieniu od innych producentów, do naszych margaryn dodajemy ukwaszone mleko. Sami prowadzimy skup mleka i jego ukwaszanie, a cały proces kontroluje laboratorium mikrobiologiczne.

Naturalna witamina E
Witamina E zawarta w naszych margarynach nie jest sztucznym dodatkiem lecz naturalną witaminą, która dzięki specjalnie prowadzonemu procesowi produkcji nie ulega zniszczeniu w jego trakcie. Witamina E spełnia w organizmie człowieka bardzo ważną rolę naturalnego przeciwutleniacza.

Bez konserwantów
Nie konserwujemy chemicznie naszych produktów.
Dzięki wysokiemu reżimowi higienicznemu produkcji i stałej kontroli jakości oferujemy margaryny o 70-dniowym okresie przydatności do spożycia bez użycia konserwantów.

Uczciwe opakowania
Staramy się nie tylko o to by nasze produkty były smaczne i zdrowe.
Dbamy również o sposób ich pakowania. Nie stosujemy zaniżonych gramatur - nasze margaryny kostkowe mają 250 gram, margaryny kubkowe 500 gram, a butelki oleju 1 litr oraz dodatkowo: 0,5 litra, 3 i 5 litrów. Na opakowaniach umieszczamy rzetelne opisy.

Oferta asortymentowa Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o. skierowana dla branży HoReCa (gastronomiczno-hotelarskiej).

Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” Sp. z o.o. pragną zaprezentować nasze znane produkty w praktycznych jednorazowych 15g opakowaniach. Są to margaryny Śniadaniowa i Słoneczna w minipakach.
Ich estetyczne opakowanie umożliwia higieniczny sposób podania margaryny do pieczywa.
Margaryna w minipakach 15 g znajduje doskonałe zastosowanie przy serwowaniu śniadań i kolacji lub na szwedzki stół dla gości hotelowych. Znajduje też zastosowanie w restauracji i innych punktach żywienia zbiorowego np. szpitale, pensjonaty, stołówki. Można ją także zaoferować sklepom (karton w formie displayu ułatwi ekspozycję minipaków na półce sklepowej). Karton ma masę 1,44kg netto i zawiera 96 minipaków 15 g.

Poniżej przedstawiam najważniejsze cechy oferowanych produktów.
Nasze margaryny produkujemy bez dodatku substancji konserwujących i bez cholesterolu czym wpisują się w trend zdrowego żywienia. Oba produkty zawierają naturalną witaminę E i są dodatkowo wzbogacone witaminami A i D3.
Margaryna Śniadaniowa wyróżnia się zawartością 60% tłuszczu, obniżoną kalorycznością do 540 kcal oraz dodatkiem naturalnego ukwaszonego mleka.
Margarynę Słoneczną produkujemy na bazie oleju słonecznikowego, charakteryzuje się zawartością 80% tłuszczu a jej dodatkowym atutem jest brak soli.
Produkt ten szczególnie polecamy pacjentom, którzy przestrzegają diety np. ze względu na problemy z chorobami układu krążenia i nadciśnieniem tętniczym.

Produkty firmy