katalog produktów

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o.

T. Kościuszki, 11, 59-700, Bolesławiec
T. +48 75 732 36 51, FAX. +48 75 732 49 96
wyślij wiadomość
Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. to producent ręcznie zdobionej ceramiki użytkowej i dekoracyjnej. Oferta ZC „BOLESŁAWIEC” obejmuje szeroki przekrój naczyń stołowych i kuchennych. Są to naczynia do podawania herbaty, kawy, obiadu, śniadania czy przechowywania produktów spożywczych takie jak filiżanki, kubki, talerze, wazy, sosjerki, miski, półmiski i pojemniki. Ponadto produkowany jest asortyment dekoracyjny w postaci wazonów, figurek i zegarów. Wszystkie nasze produkty idealnie nadają się również do lokali gastronomicznych i hoteli, szczególnie dobrze komponują się we wnętrzach stylizowanych zarówno na staropolskie, jak i nowoczesne.
Cechą charakterystyczną ceramiki bolesławieckiej jest kolor kobaltowy (ciemno niebieski). Głównym motywem jest tzw. pawie oczko. Dekoracje wykonywane są ręcznie przy pomocy stempli oraz malowane pędzlem. Są to wzory geometryczne i roślinne w kolorystyce głównie kobaltowej, ale również w zieleniach, błękitach, czerwieniach, żółcieniach i innych barwach.
Nasze naczynia oferujemy również w szkliwach kolorowych, głównie w barwach nawiązujących do kolorów ziemi czyli brązów i zieleni. Urozmaicając ofertę proponujemy dekoracje z motywami roślinnymi i geometrycznymi na szkliwach.
Nowością są dekoracje reliefowe nawiązujące kolorystyką do „bolesławieckiego kobaltu” z delikatnymi, powtarzającymi się motywami w postaci kwiatków czy kropek.
Wyroby wytwarzane są z naturalnych surowców, są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością. W naszych naczyniach potrawy można zapiekać w piekarnikach, podgrzewać na płytach elektrycznych i w kuchenkach mikrofalowych, naczynia mogą być używane w zmywarkach.
Oferta Zakładów zawiera również ceramiczne garnki i donice. Garnki przeznaczone są do długotrwałego przechowywania żywności w warunkach ekologicznych bez użycia konserwantów. Doskonale sprawdzają się przy kiszeniu ogórków i kwaszeniu kapusty.
Nasze garnki charakteryzują się wysoką jakością, funkcjonalnością i estetycznym wykonaniem.
Zakłady oferują kilka wzorów donic wraz z podstawkami w zróżnicowanej kolorystyce. Dzięki stosowanym surowcom i parametrom wypału donice produkowane przez Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. w Bolesławcu są mrozoodporne, doskonale sprawdzają się w warunkach zimowych. O każdej porze roku ozdobią niejedno mieszkanie, taras czy ogród.


Produkty firmy

zielony granit

 

dekoracja S 32

 

dekoracja S 59

 

dekoracja S 30

 

szkliwo piaskowe

 

szkliwo zaciekowe

 

dekoracja 166A

 

dekoracja 111

 

dekoracja 149 ART

 

garnki ceramiczne

 

garnki ceramiczne

 

garnki ceramiczne

 

Donice ceramiczne

 

Donice ceramiczne

 

Donice ceramiczne

 

Garnki ceramiczne w szkliwach kolorowych

 

Naczynia do herbaty w szkliwie zaciekowym

 

Naczynia do herbaty w dekoracji

 

Garnki ceramiczne

 

Garnki ceramiczne