63_foto-bryk.png

Bezpieczeństwo gości oraz pracowników jest naszym priorytetem

Czas pandemii to bardzo trudny okres dla wszystkich. Rząd podjął  konkretne i zdecydowane kroki w celu zatrzymania epidemii w trosce o nasze zdrowie i życie. Pomimo bardzo trudnej sytuacji w branży hotelarskiej oraz gastronomicznej warszawski hotel Renaissance, podejmuje działania w kierunku utrzymania wygody i bezpieczeństwa zarówno dla swoich gości biznesowych, jak i pracowników.

Epidemia spowodował, że zakres działań w branży turystycznej, hotelarskiej oraz gastronomicznej został bardzo zawężony. Efektem obostrzeń odczuwalnym ww. branży jest diametralne zmniejszenie ilości gości odwiedzających hotele i restauracje. Statystyki podają, że 95 proc. społeczeństwa pracującego na stanowiskach, na których głównym narzędziem jest komputer – pozostali w domach na tzw.: pracy zdalnej. Grupa konsumentów, którzy obecnie odwiedzają hotele to praktycznie jedynie osoby, które są
w podróży służbowej.

Od początku epidemii w Polsce, grupa Polskiego Holdingu Hotelowego jest mocno zaangażowana
w działania prewencyjne. Działania te polegają na praktycznym stosowanie zaleceń organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. Hotele Polskiego Holdingu Hotelowego przygotowały standard obsługi zgodny z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Czujemy się odpowiedzialni za walkę z tym wirusem. Zalecenia analizowane są przez dział bezpieczeństwa grupy PHH, adaptowane indywidualnie do uwarunkowań technicznych we wszystkich oddziałach, a następnie wdrażane. Bezpieczeństwo gości oraz pracowników jest głównym priorytetem naszej grupy. Używanie przez pracowników, środków ochrony bezpośredniej (maseczki, rękawiczki czy fartuchy) to już nawyk. Niezbędne są też środki chemiczne do dezynfekcji i odkażania. Współpracujemy
z wiodącym na świecie producentem tego typu środków, który zaopatruje nas bezpośrednio, gwarantując najwyższe bezpieczeństwo środków w użyciu i skuteczności.

COVID-19 zmienił całkowicie działania operacyjnie restauracji Challenge ’32 oraz hotelu Renaissance
w Warszawie. Na początku epidemii musieliśmy przeanalizować cały proces produkcji, od planowania zamówienia do wyserwowania gotowego dania dla gościa. To tak jakbyśmy ponownie opracowywali punkty krytyczne systemu bezpieczeństwa HACCP.  Wykonana praca opłaciła się, gdyż nie zanotowaliśmy ani jednego przypadku zachorowania na COVID-19 wśród naszych gości i pracowników. Mocną podstawę zaufania do hotelu tworzy świadoma odpowiedzialności za bezpieczeństwo zarówno gości, jak i pracowników.

W zawiązku z wymogami sanitarnymi wprowadziliśmy system żywienia w hermetycznych, biodegradowalnych i ekologicznych opakowaniach jednorazowych. Żywność jest nakładana do opakowań o kształcie i pojemności przewidzianej do poszczególnych dań z menu, a następnie przykrywana termokurczliwą folią i hermetycznie zamykana. Podobny system serwowania zastosowaliśmy z napojami zimnymi i gorącymi. Sztućce, które podajemy, są również jednorazowe, ekologiczne i biodegradowalne. Menu w restauracji Challenge ‘32, Barze i Room Service zmieniliśmy poprzez jego zmniejszenie w kwestii ilości dań. Pozostawiliśmy najlepiej sprzedające się dania. Decyzja została podjęta na podstawie raportu sprzedaży, w którym dokładnie widać które pozycje menu cieszyły się największą popularnością.

Przy zastosowaniu tzw. ”krótkiego menu” następuje szybsza rotacja surowców i możemy lepiej zarządzać kosztami. To rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze z zachowaniem zasady: z surowców, które posiadamy w kuchni hotelu, możemy przygotować danie na specjalne zamówienie. Goście doceniają tę możliwość, dziękując osobiście lub na forach społecznościowych. Jest to bardzo ważne rozwiązanie, gdyż w okresie epidemii nasi goście różnie reagują na obostrzenia.

W szczególności dotyczy to naszego hotelu w związku z faktem, że jesteśmy zlokalizowani bezpośrednio przy Lotnisku Chopina. Goście przed lotem, w którym są zachowane zasady higieny, dystansu społecznego i obowiązkiem noszenia maseczek zachowują się różnie. Zdarzają się osoby, które stając przed faktem, że za chwilę polecą samolotem, są poddenerwowane i pytają, co mogą zjeść, aby ich podróż przebiegła bez dyskomfortu po jedzeniu. Nasza kadra kelnerska to specjaliści nie tylko od czynności ściśle technicznych. To również dobrzy psychologowie, którzy wysłuchają każdego indywidualnego przypadku, podpowiedzą, poradzą i na koniec tak zasugerują wybór dania, aby gość wyszedł uspokojony i najedzony.

Wszelkie działania, które podejmuje grupa Polskiego Holdingu Hotelowego oraz hotel Renaissance
w kierunku utrzymania wygody i komfortu pomimo wytycznych związanych z COVID-19 są tak przemyślane, żeby goście, jak najmniej je odczuli. Osobiście, jestem dumny, że pracuję w firmie o tak wysokiej kulturze polityki fair treatment, zarówno dla gości, jak i pracowników. Załoga hotelu przechodzi ciągłe szkolenia, aby być na bieżąco ze zmieniającymi się wytycznymi i zaleceniami operacyjnymi, tak by w sposób profesjonalny i bezpieczny służyć gościom.